Общинска администрация Ловеч / Република България
Translate to English
- + A

Телефон за сигнали:

0884 215 092

Кметът на Ловеч прие родителите на двете бебета, ознаменували прехода към новата година

Кметът на Ловеч прие родителите на двете бебета, ознаменували прехода към новата година

 

Двете ловешки бебета, ознаменували прехода към новата година, са Александър и Теодор, тъй като са родени съответно в края на 2017-а и в началото на 2018-а година.  Те бяха почетени от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова на 22 януари,  в първия работен ден след Бабинден (21 януари по стар стил).

Последно  бебе за 2017 г. е Александър Георгиев Георгиев, роден на 29 декември, а първото бебе за новата година е Теодор Тодоров Василев, роден на 2 януари.

Кметът се срещна в своя кабинет с двете семейства – Янита Тодорова и Георги Георгиев, както и Ана Дочева и Тодор Василев.

Бабата на малкия Теодор, който също присъстваше на срещата, почерпи всички с питка и мед, какъвто е обичаят за Бабинден.

От своя страна кметът Корнелия Маринова се обърна към гостите с думите:

„Вашето щастие е щастие и за нас в Общината. Пожелавам вашите деца да растат здрави и много щастливи Да имат онова бъдеще, какво сами си желаят, да избера онези професии, които най-харесват  и да живеят в един град,  който сега изграждаме за тях.“

Майките бяха изненадани с букет цветя и специални сертификати с имената на бебета, а бащите получиха по едно детско столче за хранене, за да могат да помагат в отглеждането на своите синове.

Общинско радио Ловеч
Програма за енергийна ефективност в МЖС
Solvit - ефективно разрешаване на проблеми в ЕС
Единен информационен портал за Европейските фондове
ОП Региони в растеж
Възобновяема енергия
Националната телефонна линия за деца 116 111
Ефективен CAF потребител
Сдружение местна инициативна група Летница - Ловеч
За по-чист въздух