Общинска администрация Ловеч / Република България
Translate to English
- + A

Телефон за сигнали:

0884 215 092

Кметът на Ловеч се включи в откриването на Седмицата на гората

Кметът на Ловеч се включи в откриването на Седмицата на гората

Кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова се включи на 3 април в откриването на Седмицата на гората 2019 г. Тържеството се състоя пред паметника на лесовъда Никола Василев  на алеята „Баш бунар“ в Ловеч, където бяха поднесени венци и цветя.

В поздравлението до инж. Павли Богдански, директор на РДГ -Ловеч, се казва:

„Приемете искрената ми благодарност и признателност за професионализма, които проявявате ежедневно в името и за благото на родната гора. Грижата за „зеленото богатство“ е сред най-мъдрите инвестиция, защото е за бъдещите поколения. В лицето на Община Ловеч Вие имате съмишленици и напълно подкрепящи всяка Ваша инициатива.“

В отбелязването на традиционната Седмица на гората се включиха представители на ИАГ, на Лесотехническия университет, кметове на общини, лесовъди и служители по горите от двете области Ловеч и Плевен. Директорът на РДГ-Ловеч инж. Павли Богдански в словото си припомни ролята и значението на гората в живота на хората. Гордост за региона са нашите букови гори, които влизат в списъка на ЮНЕСКО за световни ценности, подчерта той.

По време на събитието бяха отличени с грамоти и медали най-добрите лесовъди и служители на дирекцията.

Общинско радио Ловеч
Програма за енергийна ефективност в МЖС
Solvit - ефективно разрешаване на проблеми в ЕС
Единен информационен портал за Европейските фондове
ОП Региони в растеж
Възобновяема енергия
Националната телефонна линия за деца 116 111
Ефективен CAF потребител
Сдружение местна инициативна група Летница - Ловеч
За по-чист въздух