068/ 688 381
info@lovech.bg

Община Ловеч

Официален уеб сайт

Проведе се турнир на МПО „Млад огнеборец” за преходната купа „Юлиян Манзаров” – гр. Ловеч 2019

На 3-ти и 4-ти октомври 2019 г. в град Ловеч се проведе турнирът на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” за преходната купа „Юлиян Манзаров”. Турнирът се осъществява по проект на Българската федерация за пожароприложен спорт и е част от националния спортен календар. Съорганизатори на състезанието са ГДПБЗН-МВР, община Ловеч, Националният дворец на децата – МОН, РУО – Ловеч и фондация „Ангели от Лим”.
В турнира участваха представителни отбори на областите Благоевград, Бургас, Видин, Велико Търново, Ловеч, Плевен, Пловдив, Стара Загора и Хасково.
В дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека” на първо място се класираха представителите на СУ „Никола Вапцаров” гр. Айтос, област Бургас. Второто място завоюва отборът на СУ „Никола Вапцаров” гр. Хаджидимово, област Благоевград, а на трето място - отборът на СУ „Д-р Петър Берон” гр. Свиленград, област Хасково.
 В дисциплината „400 м щафетно бягане с препятствия” първи станаха представителите от СУ „Никола Вапцаров” гр. Хаджидимово. МПО при СУ „Ц. Церковски” гр. Полски Тръмбеш постигна втори резултат. За третото място в щафетата се пребориха младите огнеборци от СУ „Д-р Петър Берон” – гр. Свиленград.
В комплексното класиране учениците от СУ „Никола Вапцаров” гр. Айтос, област Бургас, спечелиха златните медали и Преходната купа “Юлиан Манзаров” с общ резултат от 1048.45 точки от двете състезателни дисциплини: „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м щафетно бягане с препятствия”. Втори с 1045,95 т. станаха огнеборците от СУ „Никола Вапцаров” гр. Хаджидимово. Бронзови медалисти в крайното класиране с общ резултат от двете състезателни дисциплини 1040,00 т. станаха представителите на СУ „Д-р Петър Берон” гр. Свиленград.
Всички участници получиха сертификати за участие в турнира на МПО „Млад огнеборец” за Преходната купа „Юлиян Манзаров”. Отборите, заели първите три места, бяха наградени с купи, медали и предметни награди, осигурени от Българската федерация за пожароприложен спорт. Отборът на СУ „Никола Вапцаров” гр. Айтос, област Бургас, получи и купата на Община Ловеч, връчена лично от Венцислав Христов - заместник-кмет на Община Ловеч. Фондация „Ангели от Лим” осигури лакомства за децата.