Лисец

Кмет
Борислав Стойчев Иванов
Кметски съвет
1. Венцислав Иванов Вълчев
2. Венцислав Христов Вълчев
3. Калина Панчева Кънчева – Праскова
4. Милко Маринов Митков
5. Петя Радославова Карагьозова
6. Росен Станиславов Стоянов
7. Свилен Цандев Иванов
8. Тотю Христов Миновски
9. Светослав Любенов Данаилов
Протокол за избор на Кметски съветници
За контакт
06911 25 00; 06911 25 50; 0884704075
Информация за населеното място
Село Лисец се намира в северна България и е част от община Ловеч.Селото при създаването си е било разположено в местността „Селището“ след което е преместено в днешния район. Същото е разположено в северните склонове на Стара планина и се намира на 7 км северозападно от гр. Ловеч.
Землището на селото е на площ от 38 хил.дка и граничи с землищата на гр. Ловеч, с. Катунец, с. Скобелево, с. Радювене, с. Николаево и с. Баховица и може условно да се раздели на две части - плодородна /обработваема земя/ от изток и планинско-хълмиста част на запад, състояща се от широколистни гори, ливади, пасища и обработваеми земи. От землището водят началото си Мирьова река и Чернялка.
Населението на селото през годините е променлива величина. Най-много жители са регистрирани през 1934 г. като броят им е 2259 човека. От последното преброяване през 2011 г. жителите на селото са 804 човека.
Селото е родно място на редица видни личности /общественици, учени, административни ръководители и други/. Безспорно сред тях се откроява личността на дядо Ванко Рибенски който е бил кмет на селото и поколенията ще го помнят с това, че е дал живота си за да спаси селото от унищожение. На академик Стойчо Панчев е присвоено званието почетен гражданин на гр. Ловеч. До него се нареждат редица професори, доценти и преподаватели. Не можем да не споменем и факта, че от селото са произлезли множество ръководители на предприятия, летци, разузнавач, кметове на община Ловеч, артисти, народен представител и други.
2-ри август е празникът на селото известен в цялата страна с прочутата обредна чорба на местността „Врани кладенец“. Тази обредна чорба е обичай който се изпълнява вече 87 години в местността „Врани кладенец“ от където носи името си. В резултат на драматичните събития през 1926 г. когато селото е щяло да бъде опожарено а населението му изселено поради един злонамерен донос,според който в селото се е укривала бандата на Дочо Узуня останала в историята с много кървави обири в Ловешко и страната. На 2-ри август същата година подп. Коев командир на Ловешкия гарнизон спасява селото с думите „Лесно е да разрушиш едно село но е трудно да се създаде“. Днес за благодарност на съдбата лисичани пренасят курбан за своето спасение, а инициативен комитет през 1996 г. решава 2-ри август да бъде обявен като ден на Лисец. Освен празника на селото трябва да се отбележи, че са съхранени и доразвити традициите като джамалуване, коледуване, лазаруване и други.